Karolina Romanowicz-Trocińska

Psychoterapeuta psychodynamiczny, psychoterapeuta dorosłychZakres usług medycznych:

  • Psychoterapia psychodynamiczna dorosłych
  • Integratywno-psychodynamiczna psychoterapia w leczeniu zaburzeń psychosomatycznych i dysfunkcji behawioralnychMiejsce pracy:

  • Poradnia HarmonyMed ul. Szybka 1D/A

Rejestracja: 780 143 176

Psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny. Doświadczenie kliniczne w obszarze psychoterapii i pomocy psychologicznej. Doświadczenie zawodowe w obszarze psychologii rozwoju.

 

Kluczowe szkolenia zawodowe z zakresu psychoterapii:

Ukończone całościowe, czteroletnie szkolenie podyplomowe przygotowujące do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty (podejście psychodynamiczne , zintegrowane) atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne prowadzone przez Wrocławską Fundację Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii. Obecnie w trakcie przygotowania do zdobycia certyfikatu psychoterapeuty PTP.

Studium Interwencji Kryzysowej prowadzone przez Dolnośląskie Centrum Psychoterapii we Wrocławiu

Szkolenie: „PTSD Zespół Stresu Pourazowego” prowadzone przez Centrum Terapii Poznawczo Behawioralnej

Uczestnictwo w szkoleniu Grupy Balinta

Konferencja szkoleniowa: „Ciało i Umysł. Interdyscyplinarne podejście do zaburzeń psychosomatycznych”- III Śląska Konferencja Psychiatrii i Psychologii klinicznej

Doświadczenie kliniczne

Centrum Profilaktyki i Terapii Psychiatrycznej „Salus” w Długołęce (psycholog, psychoterapeuta dzieci i młodzieży)

Firma We Talk- psycholog, psychoterapeuta

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku (psycholog, diagnosta psychologiczny)

Raciborskie Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych NFZ (psycholog kliniczny)

Dzienny Oddział Psychiatryczny w Kędzierzynie-Koźlu, prowadzenie grupy os. chorych na schizofrenię, staż kliniczny

W Poradni Psychoterapii Medycznej HarmonyMed pani mgr Karolina Romanowicz-Trocińska prowadzi też psychoterapię w modelu psychodynamicznym pacjentów dorosłych z różnorodnymi problemami emocjonalnymi: będącymi w obniżonym nastroju, doświadczającymi lęku, poczucia pustki, apatii, niepokoju, drażliwości, osobami chwiejnymi emocjonalnie oraz z osobami z doświadczeniem psychozy.

Pracuje ona również z osobami dorosłymi z przewlekłymi dysfunkcjami osobowościowymi, mającymi istotne trudności w relacjach interpersonalnych czy też inne problemy behawioralne (związane z np. z przewlekłą niestabilnością w wymiarze zawodowym, poczuciem braku satysfakcji życiowej). Za szczególne ważny aspekt prowadzonej przez nią terapii uważa ona możliwość wspierania pacjentów w ich rozwoju. Postrzega ona pacjentów, z którymi pracuje sposób całościowy, holistyczny, szczególnie ceniąc autentyczność relacji terapeutycznej.

Pani mgr Karolina Romanowicz-Trocińska w sposób szczególny zainteresowana jest problematyką chorób psychosomatycznych (oraz skarg somatyzacyjnych) i w związku z tym przygotowana jest ona do prowadzenia  psychoterapii pacjentów z problemami psychosomatycznymi. Ma ona pełną świadomość trudności takowej terapii, jest jednak przekonana o konieczności podjęcia leczenia przez pacjentów z schorzeniami psychosomatycznymi. Ignorowanie ich skarg jest w jej ocenie nieuzasadnioną zgodą na doświadczanie przez nich poważnego cierpienia psychicznego. 

Pani mgr Karolina Romanowicz-Trocińska swoją pracę terapeutyczną poddaje regularnej superwizji. Stale też podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w szkoleniach psychoterapeutycznych oraz w seminariach klinicznych. 

Pani mgr Karolina Romanowicz-Trocińska jest członkiem Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.